Masz pytania? Kliknij i zadzwoń do nas już teraz

Zadośćuczynienie

Zleć nam swoją sprawę

Załatw wszystko przez internet. 100% formalności online

Śmierć osoby bliskiej w wypadku to niezwykle negatywne przeżycie dla rodziny. Tak poważna strata niesie za sobą cierpienie, ból i szok. Wiele osób po tak traumatycznym zdarzeniu latami dochodzi do siebie. Każda osoba, która straciła bliskiego w wypadku ma prawo do uzyskania zadośćuczynienia za śmierć.

Specjaliści Codex zdają sobie sprawę jak wielka krzywda spotyka rodziny, gdy tracą ukochaną osobę w wypadku. Dlatego oprócz kompleksowej obsługi prawnej nasi Klienci otrzymują zrozumienie i wsparcie w tym trudnym czasie. Ograniczamy do minimum udział rodzin w postępowaniu odszkodowawczym. Profesjonalnie reprezentujemy ich przy większości etapów procedury.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku – kto jest właściwy do jego wypłaty?

Podmiotem, który jest zobowiązany do wypłaty roszczeń odszkodowawczych jest ubezpieczyciel, u którego sprawca nabył polisę OC. W sytuacjach, gdy sprawca nie posiadał takowej polisy lub nie został ustalony poszkodowani mogą ze swoim roszczeniem wystąpić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej

O ten rodzaj świadczenia może ubiegać się rodzina i najbliżsi zmarłego m. in. małżonek, rodzice, dzieci, rodzeństwo, dziadkowie, wnuki.

Dochodzenie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej nie jest zadaniem łatwym. Zgodnie z literą prawna zadośćuczynienie ma na celu w pewien sposób zrekompensować ból i cierpienie, którego bliscy doświadczają w momencie starty ukochanej osoby. Niestety zadośćuczynienie za śmierć ma zawsze charakter uznaniowy. Nie znajdziemy nigdzie taryfikatora, który jasno określi wysokość należnego nam zadośćuczynienia. To w gestii poszkodowanego leży udowodnienie rozmiarów szkody psychicznej jaką poniósł.

Specjaliści Codex mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Fachowa wiedza poparta argumentami to gwarancja uzyskania wysokiego zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Każdy Klient Codex otrzymuje kompleksową obsługę  prowadzoną przez sztab doświadczonych specjalistów. Pomagamy w uzyskiwaniu zadośćuczynienia za śmierć, zwrotu kosztów pogrzebu i renty. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, honorarium rozliczamy po uzyskaniu zadośćuczynienia. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji odszkodowawczych. Nasi specjaliści określą o jakie pieniądze możemy dla Ciebie zawalczyć.

Zleć sprawę o odszkodowanie przez internet
100% formalności online
  • Maksymalna kwota odszkodowania
  • Obniżone koszty obsługi
  • Szybko i wygodnie
  • Wszystkie dokumenty w jednym miejscu
  • Stały kontakt z pełnomocnikiem
Oblicz wysokość odszkodowania
100% formalności online
  • Profesjonalne narzędzie do szacowania odszkodowania
  • Dostępne online 24h / dobę
  • Unikalne w skali w kraju
  • Bezpłatne
Centrum Obsługi Powypadkowej Codex Sp. z o. o.sp.k. Opinie z ekomi-pl.com