Masz pytania? Kliknij i zadzwoń do nas już teraz

Zadośćuczynienie

Zleć nam swoją sprawę

Załatw wszystko przez internet. 100% formalności online

Śmierć osoby bliskiej w wypadku to niezwykle negatywne przeżycie dla rodziny. Tak poważna strata niesie za sobą cierpienie, ból i szok. Wiele osób po tak traumatycznym zdarzeniu latami dochodzi do siebie. Każda osoba, która straciła bliskiego w wypadku ma prawo do uzyskania zadośćuczynienia za śmierć.

Specjaliści Codex zdają sobie sprawę jak wielka krzywda spotyka rodziny, gdy tracą ukochaną osobę w wypadku. Dlatego oprócz kompleksowej obsługi prawnej nasi Klienci otrzymują zrozumienie i wsparcie w tym trudnym czasie. Ograniczamy do minimum udział rodzin w postępowaniu odszkodowawczym. Profesjonalnie reprezentujemy ich przy większości etapów procedury.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku – kto jest właściwy do jego wypłaty?

Podmiotem, który jest zobowiązany do wypłaty roszczeń odszkodowawczych jest ubezpieczyciel, u którego sprawca nabył polisę OC. W sytuacjach, gdy sprawca nie posiadał takowej polisy lub nie został ustalony poszkodowani mogą ze swoim roszczeniem wystąpić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej

O ten rodzaj świadczenia może ubiegać się rodzina i najbliżsi zmarłego m. in. małżonek, rodzice, dzieci, rodzeństwo, dziadkowie, wnuki.

Dochodzenie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej nie jest zadaniem łatwym. Zgodnie z literą prawna zadośćuczynienie ma na celu w pewien sposób zrekompensować ból i cierpienie, którego bliscy doświadczają w momencie starty ukochanej osoby. Niestety zadośćuczynienie za śmierć ma zawsze charakter uznaniowy. Nie znajdziemy nigdzie taryfikatora, który jasno określi wysokość należnego nam zadośćuczynienia. To w gestii poszkodowanego leży udowodnienie rozmiarów szkody psychicznej jaką poniósł.

Specjaliści Codex mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Fachowa wiedza poparta argumentami to gwarancja uzyskania wysokiego zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Każdy Klient Codex otrzymuje kompleksową obsługę  prowadzoną przez sztab doświadczonych specjalistów. Pomagamy w uzyskiwaniu zadośćuczynienia za śmierć, zwrotu kosztów pogrzebu i renty. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, honorarium rozliczamy po uzyskaniu zadośćuczynienia. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji odszkodowawczych. Nasi specjaliści określą o jakie pieniądze możemy dla Ciebie zawalczyć.

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku. Kancelaria Codex wyjaśnia najpopularniejsze kwestie problematyczne

Nagłą oraz nieoczekiwaną utratę osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym bez wątpienia trzeba zaliczyć do najbardziej traumatycznych historii w życiu dosłownie każdego człowieka. I w takim przypadku nie ma wyjątków! Co istotne, w rozumieniu prawnym, za tego typu krzywdę należy Ci się zadośćuczynienie. Kwestią mocno problematyczną pozostaje jednak jego wysokość. Ile może wynosić świadczenie za szkodę niematerialną? Wyliczenie sumy pieniędzy nie będzie należało do prostych zadań. Głównie ze względu, że w obowiązującym w Polsce prawie brak jakiegokolwiek taryfikatora, który jasno wskaże sposób przyznawania tego typu świadczeń. Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku uzależnione będzie więc od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. A ogromny wpływ na rozumowanie takich specjalistów ma choćby argumentacja prowadzona przez pełnomocnika poszkodowanego.

Nasza praca pozytywnie wpływa za wysokość zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej

Kancelaria Codex jest tutaj, aby kompleksowo Ci pomóc. Naszym priorytetem w przypadku każdej sprawy będzie wysokie zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej. Doskonale rozumiemy, że nie musisz posiadać rozbudowanej wiedzy prawnej. Nie musisz też znać na wylot przepisów z zakresu odszkodowań. Wystarczy, że eksperci w Codex posiadają takie kompetencje. Już podczas zupełnie darmowego, pierwszego spotkania konsultacyjnego on-line dokonamy analizy Twojej sprawy i rzetelnie ocenimy szansę na wysokie zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby. Profesjonalne doradzimy, jakie kroki należy podjąć, aby suma świadczenia rzeczywiście okazała się sprawiedliwa. Koniec z brakiem rzetelności towarzystw ubezpieczeniowych. Stoimy na straży podstawowych wartości. W tym trudnym czasie uzyskanie świadczenia pozwala Tobie i Twoim bliskim na przetrwanie tego najtrudniejszego okresu w życiu. Powołaj się na nasze doświadczenie i zagwarantuj sobie bezpieczeństwo. Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej w wypadku jest specjalnością dla pracowników zatrudnionych w kancelarii Codex odszkodowania.

Zleć sprawę o odszkodowanie przez internet
100% formalności online
  • Maksymalna kwota odszkodowania
  • Obniżone koszty obsługi
  • Szybko i wygodnie
  • Wszystkie dokumenty w jednym miejscu
  • Stały kontakt z pełnomocnikiem
Oblicz wysokość odszkodowania
100% formalności online
  • Profesjonalne narzędzie do szacowania odszkodowania
  • Dostępne online 24h / dobę
  • Unikalne w skali w kraju
  • Bezpłatne
Centrum Obsługi Powypadkowej Codex Sp. z o. o.sp.k. Opinie z ekomi-pl.com