Jak zapewnić sobie wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

Powrót do zdrowia to priorytet dla każdego, kto stracił je w wyniku wypadku. Niestety, zazwyczaj proces ten wiąże się z wysokimi kosztami leków, rehabilitacji czy wizyt u specjalistów. Zwiększone potrzeby sprawiają, iż zaczyna brakować pieniędzy. Aby upewnić się, że leczenie będzie przebiegać bezproblemowo pod względem finansowym, dobrze skorzystać z funduszy, które nam się należą, czyli odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela. Co można zrobić, by było ono jak najwyższe?

Podstawa to ustalenie sprawcy incydentu

Jeżeli sytuacja jest klarowna, a winny sam przyznał się do spowodowania zdarzenia, nie trzeba wzywać policji. Wystarczy dokładne spisanie oświadczenia, w którym znajdą się informacje na temat uczestników incydentu, dane samochodów, ubezpieczycieli i opis zdarzenia. Ten dokument powinien zostać podpisany przez obie strony. Na jego podstawie zostanie wypłacone odszkodowanie z OC. Co natomiast zrobić w przypadku, kiedy sprawca unika odpowiedzialności? Tutaj przyda się obecność służb mundurowych, niezbędne będzie także wykonanie zdjęć miejsca wypadku. One doskonale zobrazują okoliczności, w których do niego doszło: warunki pogodowe, wygląd i rozmiary poniesionych szkód.

Pomoże nam zebranie wszystkich dowodów

Czy zdarzenie obserwowali świadkowie? Jeśli tak, dobrym ruchem jest poproszenie ich o pomoc. Dzięki spisanym przez nich i własnoręcznie podpisanym deklaracjom, sprawca nie będzie mógł kwestionować przebiegu incydentu, a my zyskamy pewność wypłaty wyższego odszkodowania. Oczywiście im więcej obserwatorów, tym lepiej, ale do potwierdzenia naszego oglądu sytuacji wystarczy jedna osoba. Przyda się również zgromadzenie dokumentacji medycznej w postaci wypisów ze szpitala, skierowań, wywiadów lekarskich, zaleceń oraz Karty Medycznych Czynności Ratunkowych, o ile z miejsca zdarzenia zabrała nas karetka. To samo dotyczy wszelkich paragonów za zakupione lekarstwa, sprzęt rehabilitacyjny czy rachunków za dojazdy do specjalistów.

Jak ustalić wysokość odszkodowania?

Wycena zdrowia, które utraciliśmy, jest smutnym i trudnym zadaniem. Pomóc nam mogą regulacje prawne opisujące długość rehabilitacji, a także dochodzenia do pełnej sprawności. Aby zyskać przekonanie, że uzyskamy odszkodowanie adekwatne do poniesionych strat, warto skontaktować się z firmą Codex. Zapewnimy wsparcie na każdym etapie likwidacji szkód i dołożymy wszelkich starań, by otrzymana rekompensata była zgodna z Państwa oczekiwaniami.