Potrącenie na pasach to szczególnie niebezpieczne zdarzenie, które bardzo często jest przyczyną powstania poważnych obrażeń i urazów ciała. Za takie krzywdy należy się odszkodowanie, które nie zawsze jest wypłacane w odpowiedniej wysokości. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zaniżają świadczenia, wprowadzając poszkodowanych pieszych w błąd. Sprawdź, jak można uniknąć niejasności i otrzymać rekompensatę, adekwatną do poniesionej szkody.

Dwie instytucje wypłacające odszkodowania pieszym

Ponieważ okoliczności każdej sprawy są inne, trudno jednoznacznie omówić temat odszkodowań za potrącenie na przejściu dla pieszych. Kodeks cywilny wskazuje tu przede wszystkim odpowiedzialność na zasadzie ryzyka, na podstawie której w zdecydowanej większości przypadków, winą obarczony zostaje posiadacz pojazdu. Gdy pieszy nie jest winien zdarzenia, wówczas o odszkodowanie poszkodowany zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Jeżeli kierowca uciekł, a potrącony nie zdążył zapisać numeru tablicy rejestracyjnej, po odszkodowanie wystąpić powinien do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który podejmie się wypłaty świadczenia, a gdy sprawca zostanie ustalony, zwróci się do Towarzystwa Ubezpieczeniowego po zwrot pieniędzy.

Zaniżone odszkodowanie, czyli zmora poszkodowanych

Niestety, coraz więcej ubezpieczycieli oferuje osobom poszkodowanym w wypadku na przejściu dla pieszych zaniżone odszkodowanie. Ten, kto nie jest świadomy swoich praw i nie orientuje się w aktualnych przepisach, może przyjąć świadczenie, które mogłoby być kilkukrotnie wyższe. Żeby uniknąć takiej sytuacji, dobrze jest zgłosić się do specjalistów. Podejmą się oni zarówno poprowadzenia sprawy o odszkodowanie, jak również o dopłatę do odszkodowania, które zostało zaniżone. W Centrum Obsługi Powypadkowej Codex zatrudniamy negocjatorów, którzy już od ponad 10 lat zajmują się reprezentowaniem osób poszkodowanych przed ubezpieczycielami. Jeśli chcesz uzyskać poradę i obiektywną ocenę szansy na uzyskanie wysokiego odszkodowania, przedstaw nam swoją sprawę. Bezpłatnie doradzimy i zaproponujemy najlepszą taktykę. Jako pieszy, który ucierpiał w wyniku potrącenia na pasach, zasługujesz na godną rekompensatę za doznane krzywdy. Gwarantujemy, że z naszą pomocą, szybko otrzymasz należne Ci świadczenie. Nie warto tracić czasu na negocjowanie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym na własną rękę. Lepiej jest zlecić to ekspertom i zyskać pewność, że odszkodowanie za potrącenie na przejściu dla pieszych, zostanie szybko wypłacone.