AXA przejęła Liberty Ubezpieczenia.

Grupa AXA prowadzi w Polsce działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń osobowych i majątkowych, reasekuracji, funduszy emerytalnych i inwestycyjnych oraz świadczenia pomocy assistance.


Po przejęciu przez AXA w 2015 roku BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia 2015 nazywa się AXA Ubezpieczenia TUiR) – została podjęta decyzja o połączeniu AXA Direct, AXA Ubezpieczenia TUiR i AXA TUiR w jedną spółkę majątkową do końca 2017 roku. Dzięki kolejnej akwizycji AXA poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń. To zapewni towarzystwu potencjał wzrostu skali działalności w Polsce.

W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia, AXA zwiększa udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3% do 4,8% i jest obecnie 6. towarzystwem majątkowym w Polsce z łącznym przypisem składki brutto o wartości ponad 1 mld zł. AXA jest również 9. towarzystwem w segmencie ubezpieczeń na życie z udziałem 4,3% po II kwartale 2016 useful site.

Jak podaje Zarząd AXA, dzięki tej transakcji stają się uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych. Klienci mogą je kupić u agentów, brokerów, przez Internet i w call centre, ale również w bankach, w tym w mBanku, z którym AXA tworzy strategiczne partnerstwo. Te kanały bardzo dobrze się uzupełniają. Dzięki temu możemy klientom zaoferować ubezpieczenia, których potrzebują i serwis, z którego będą zadowoleni – czytamy w komunikacie.

ZNAJDŹ NAS:

FACEBOOK