Wystarczył ułamek sekundy, aby życie dwóch osób zakończyło się, a kolejnych dwóch pogrążyło w żałobie. 15 kwietnia ubiegłego roku miał być dla Pani Anny* i jej siostry Pani Zuzanny* kolejnym spokojnym dniem. Niestety... obie kobiety otrzymały tragiczną wiadomość.

 15 kwietnia

W tym dniu podróżująca jako pasażerka 71-letnia Pani Janina* straciła życie. Kierujący autem osobowym nie zapanował nad pojazdem i zderzył się z jadącym przeciwnym pasem kierowcą drugiego auta osobowego. W wypadku oprócz Pani Janiny śmierć poniósł sprawca zdarzenia.

W domu na powrót mamy oczekiwała Pani Anna, niestety zamiast powrotu rodzicielki doczekała się wizyty funkcjonariuszy, którzy przekazali jej smutną wiadomość. Niezwłocznie o tragedii poinformowała siostrę Panią Zuzannę.

Zadośćuczynienie

Jeszcze w okresie trwającej żałoby siostry postanowiły zaufać Radcy ds. Odszkodowań Centrum Obsługi Powypadkowej CODEX i zgłosić ubezpieczycielowi roszczenie w kwocie po 85 000 zł dla każdej z kobiet tytułem zadośćuczynienia za śmierć mamy.

Odpowiedź Ubezpieczyciela

Według Ubezpieczyciela żądania Pani Anny i Pani Zuzanny były zbyt wygórowane i wypłacił każdej z kobiet po 15 000 zł. Stanowisko ubezpieczyciela umniejszało udział Pani Janiny w życiu obu córek i sprawa znalazła się na wokandzie.

Stanowisko końcowe

Tragedia obu sióstr została przedstawiona w sądzie. W postępowaniu wykazano, że Pani Janina uczestniczyła w życiu obu córek, była troskliwą, pogodną i kochającą matką. Mieszkała wraz z Panią Anną i wnukami w wychowaniu których intensywnie się udzielała. Pani Zuzanna choć nie mieszkała z matką była z nią bardzo związana, w każdej chwili mogła liczyć na dobrą radę, a także pomoc finansową. Obie siostry nie mogą do chwili obecnej pogodzić się z tak nagłą stratą, zwłaszcza, że do wypadku doszło niedaleko domu.

Sąd opierając się na zeznaniach świadków oraz opinii psychologa - z którego pomocy obie siostry korzystały - orzekł końcowe kwoty dla:

  • Pani Anny 80 000 zł zadośćuczynienia
  • Pani Zuzanny 80 000 zł zadośćuczynienia

Ubezpieczyciel będzie musiał także pokryć kwotę odsetek ustawowych za opóźnienia oraz koszty sądowe.

*imiona zostały zmienione na potrzeby artykułu